piątek, 30 marca 2018

,,Aż do kości''


Witam Was bardzo serdecznie w kolejnym wpisie na tym blogu! Kilka dni temu oglądnęłam film, który wzbudził u mnie ogrom emocji. Tak właśnie mówię o filmie o dziewczynie z anoreksją ,,Aż do kości''....

O CZYM JEST FILM?
Ellen (Lily Collins) to utalentowana artystka, która po tragicznym wypadku związanym ze swoimi umieszczanymi na Tumblrze rysunkami, odłożyła na półkę przybory do rysowania. Nie jest to jedyny problem nastolatki, która głównie zmaga się z anoreksją. Inteligentna i obdarzona ostrym poczuciem humoru dziewczyna wydaje się doskonale zdawać sobie sprawę z sytuacji, w jaką sama się wpędza, ale nie zmienia to faktu, że ani ona, ani nikt inny nie są w stanie jej pomóc. Ellen ma za sobą już kilka kuracji, które miały zmienić coraz bardziej tragiczny stan rzeczy, ale żadna z nich nie okazała się skuteczna. W walce z anoreksją nie pomaga Ellen (a wręcz przeciwnie) sytuacja rodzinna. Matka dziewczyny (Lili Taylor) oznajmiła wszystkim, że jest lesbijką i wyprowadziła się razem ze swoją kochanką (Brooke Smith) gdzieś do Arizony, gdzie bardzo by chciała gościć Ellen, ale jeszcze nie jest na to gotowa. W związku z powyższym, Ellen w przerwach między terapiami pomieszkuje razem ze skupioną na sobie macochą (Carrie Preston), przyrodnią siostrą (Liana Liberato), z którą ma bardzo dobry kontakt oraz z ojcem, którego nigdy nie ma w domu i nie ma go też wtedy, gdy go potrzeba. W ogóle go nie ma. Wydaje się więc, że bez wprowadzenia jakiegoś drastycznego rozwiązania, Ellen zagłodzi się w końcu na śmierć, z uśmiechem na ustach, gdy w końcu obejmie dłonią swoje ramię. Tym rozwiązaniem ma być terapia u wziętego doktora Williama Beckhama (Keanu Reeves), który prowadzi w specjalnie do tego przygotowanym domu specjalne zajęcia dla młodych ludzi z problemami. Zamknięci w nim od świata, zmagają się ze swoimi demonami oraz pracują na punkty, dzięki którym otrzymują nagrody. Wzajemnie wspierają się w walce o zdrowie i motywują jeden drugiego, bo w końcu kto lepiej zrozumie jednego anorektyka niż drugi anorektyk? Jedynym męskim rodzynkiem wśród pacjentów doktora Beckhama jest pochodzący z Anglii Luke (Alex Sharp), którego karierę utalentowanego tancerza przerwała kontuzja kolana. Wygadany i pewny siebie Luke od pierwszych chwil zwraca na Ellen uwagę.

Moim zdaniem film zasługuje na najwyższą ocenę! Polecam Wam go z całego serca. 

24 komentarze:

 1. Również oglądałyśmy ten film! :) Główna aktorka jest super. Bardzo mądry i pouczający film na temat różnych chorób, bo znajduje się tam również bulimia. W filmie znajdziemy również lesbijkę. Więcej szczegółów nie zdradzamy ^^ Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam ten film i mnie niesamowicie wciągnął. Fabuła jest bardzo poruszająca!
  Pozdrawiam :*
  www.nataliasiejka (klik)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tym filmie, ale nie miałam okazji oglądać. :D

  Pozdrawiam oraz obserwuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój ulubiony film!
  Niesamowity, przejmujący, z jakże aktualnym przesłaniem,a przede wszystkim historia dziewczyny opowiedziana w bardzo prosty i poruszający sposób - myślę, że każdy powinien go zobaczyć!
  http://bydlinska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie oglądałam filmu ale jest to jedna z moich ulubionych aktorek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam film. Bardzo prawdziwy , pokazuje ten realny świat i tą okropną chorobę, polecam każdemu obejrzeć.

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Na 100% go obejrzę.
  Interesuje się bardzo tematem anoreksji i ogólne kocham książki i filmy psychologiczne. Dziękuję za film, napewno będzie świetny.

  onlydreeeams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki za rekomendację! Anoreksja to problem wart poruszenia, więc dobrze, że powstał film w tym temacie. Twoja recenzja zachęca, jak i opis filmu, do obejrzenia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi naprawdę dobrze, chętnie obejrzę!

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się nieźle, chętnie sięgnę po tą książkę (jeśli jest), czy nawet ten film. Lubię takie zawikłania emocjonalne w sztuce.
  Pozdrawiam serdecznie!
  www.aleksandraczaja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. I watched this movie & i happy to see,thanks for sharing dear..
  https://clicknorder.pk online shopping in pakistan

  OdpowiedzUsuń